Tradycja, wolność twórczość i nowoczesność

Efektem realizowanych przez Fundację działań jest utrwalenie w świadomości społecznej tradycji głównie terenów Małopolski i Podhala, jako źródła olbrzymiej wiedzy kulturowej. Chcemy pokazać, że ludowe wzory i elementy stroju, takie jak gorset, parzenica, kwiatowe wzory czy wianek mogą być modnie komponowane w codziennym życiu i w nowoczesnej modzie.
Promujemy nie tylko modę wywodzącą się z tradycji, ale i muzykę, biżuterię.

Tradycja, wolność twórcza i nowoczesność

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Tristique congue sed arcu ut cursus ac scelerisque. Mi a, diam arcu tristique. Hac id adipiscing varius mollis aliquet in. Erat ipsum suspendisse feugiat erat ut pulvinar eu ullamcorper.
Poczytaj więcej

Aktualności

Nowy Targ

28.10.2022

POLKI FOLKI „Ulubiona 11”TRADYCJA WOLNOŚĆ I NOWOCZESNOŚĆ
Drodzy sympatycy i fani folkloru! Trwają intensywne przygotowania do 11 edycji wydarzenia POLKI FOLKI czyli Największego Pokazu Mody Folk w kraju. W tym roku to spektakularne wydarzenie odbędzie...

Zakopane

7.11.2022

Spot zapowiadający wydarzenie Polki Folki 2022
Dzięki współpracy z naszymi partnerami już dziś gotowy jest spot zapowiadający pokaz Polki Folki.
Zapraszamy do oglądania.
Wydarzenie Polki Folki Ulubiona 11 już 11 listopada 2022 roku.

Zakopane

22.11.2022

Polki Folki edycja pt. Ulubiona 11 -Tradycja , Wolność i Nowoczesność
Wydarzenie Polki Folki edycja pt. Ulubiona 11 -Tradycja , Wolność i Nowoczesność już za nami. Cały czas spływają do nas zdjęcia i gratulacje - kurz jeszcze nie opadł. Po raz kolejny udało się zrealizować Największy pokaz mody Folk.

Cele fundacji

Głównym celem fundacji Made in Podhale jest działalność oświatowo-kulturalna, a w szczególności wspieranie rozwoju kultury i sztuki oraz jej upowszechnianie.Chcemy, aby poprzez działania fundacji ułatwić i zwiększyć dostęp szczególnie młodego społeczeństwa do tradycji, kultury i sztuki i jesteśmy fanami wykorzystania nowoczesnych technologii w tym celu.

Rozwój

Naszym celem jest rozwój świadomości kulturowej poprzez działania na rzecz dialogu międzypokoleniowego, tolerancji i dialogu międzykulturowego.

Wsparcie

Promocja, integracja i wsparcie w rozwoju kariery osób twórczo uzdolnionych, wspieranie wymiany kulturowej między twórcami związanymi z kulturą, designem i sztuką polską.

Ekologia

Działania na rzecz ekologii, promowanie ekologicznego stylu życia, w tym poprzez ekologiczne projektowanie i sztukę.
Przeczytaj więcej

O fundacji

Dajemy szansę młodym twórcom i projektantom poprzez promocję ich twórczości, propagowanie tradycji i kultury w nowoczesnym wzornictwie oraz wsparcie poprzez upowszechnianie z wykorzystaniem w tym celu nowoczesnych technologii. Od wielu lat, jeżdżąc z pokazami po kraju i po świcie, spotykamy niezwykle uzdolnionych młodych, polskich projektantów, którym ciężko jest zaistnieć na rodzimym rynku. Urodzili się w Polsce, tutaj kształcili, są niezwykle kreatywni i utalentowani. Brakuje im jedynie wsparcia medialnego, funduszy na promocję i pokazy. Każdy z nich chciałby podzielić się swoją wizją, pomysłem, artystyczną duszą, rozwijać się i promować polski design.

Teraz możemy dać im szansę i wspólnie zaprezentować ich twórczość!

Przyszłość

This is some text inside ofLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Tristique congue sed arcu ut cursus ac scelerisque. Mi a, diam arcu tristique. Hac id adipiscing varius mollis a div block.

Przyszłość

This is some text inside ofLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Tristique congue sed arcu ut cursus ac scelerisque. Mi a, diam arcu tristique. Hac id adipiscing varius mollis a div block.

Statut

Fundatorami Fundacji Made in Podhale są Aneta Larysa Knap i Edyta Gąsior.

Aneta Larysa Knap - Wiceprezes Fundacji, producentka i organizatorka pokazu mody folk w kraju w latach 2011-2021. Finalistka największych konkursów i pokazów mody w Polsce. Jej projekty pokazywane były min. we Francji w Cannes podczas 65 festiwalu nagród filmowych, w Berlinie, w Dubaju, w Pekinie i w Szanghaju. Swoje projekty miała możliwość zaprezentować również na Dominikanie, w Turcji, Indonezji, Malezji oczy Mediolanie. Jej projekty prezentowane są w muzeach i na wystawach, a jej stylizacje opisywane i publikowane w książkach, magazynach oraz na łamach wielu portali o modzie.
Prezesa Fundacji oraz osobą wspierającą organizację wydarzenia modowego, odpowiedzialną za organizację warsztatów artystyczno edukacyjnych jest Edyta Gąsior. Z wykształcenia Projektant - absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych. Magister nauk ekonomicznych. Wielokrotny prelegent i prowadząca warsztaty. W latach 2018 -2022 przeprowadziła około 150 warsztatów z różnej tematyki w tym z tworzenia biżuterii. Od 20 lat pracuje z klientem na różnych poziomach i w różnych branżach, w firmach o zasięgu międzynarodowym oraz posiada ponad 15-letnie doświadczenie na stanowiskach managerskich w tym w zarządzaniu dużymi zespołami Od 2016 pracuje także doradca w komunikacji pomiędzy biznesem i IT tj. przekłada potrzeby rynku i klientów na język nowoczesnych rozwiązań i aplikacji.
Zobacz statut